Nić Vaginal Narrower ® – Lifting krocza

NICI VAGINAL NARROWER ®

Zabieg typu lifting krocza wykonany przy użyciu nici Vaginal Narrower® stosowany jest w przypadkach defektów funkcjonalno-kosmetycznych związanych ze zbyt szerokim wejściem do pochwy. Zmiany te to na ogół rezultat przebytych porodów drogą naturalną, zabiegów nacięcia i szycia krocza, ale również efekt procesu starzenia się tych struktur anatomicznych w wyniku zmian hormonalnych po menopauzie. Pacjentki z szerokim wejściem do pochwy często skarżą na nawracające infekcje w okolicy krocza, walczą z problemem nadmiernej wydzieliny z pochwy, a także odczuwają znaczące pogorszenie jakości życia seksualnego.


Jakie są możliwości leczenia?

Jedną z nowatorskich, cieszących się coraz większą popularnością metod leczenia dla Pań pragnących uzyskać poprawę wyglądu i kondycji swoich okolic intymnych, jest wykonanie zabiegu przy użyciu specjalistycznych nici Vaginal Narrower®.
Zabieg ten proponowany jest na ogół kobietom przed ukończeniem 60 r.ż.

Na czym polega zabieg?

Zabieg Vaginal Narrower® charakteryzuje się minimalną inwazyjnością i wysoką skutecznością. Jest wykonywany z zastosowaniem znieczulenia miejscowego w ramach chirurgii jednego dnia, nie ma także potrzeby hospitalizacji. Nić wprowadza się do tkanek przez małe nacięcia skóry krocza i osadza w obrębie tkanki podskórnej oraz w płytko umiejscowionych mięśniach tej okolicy, nacięcia zamyka się cienkimi szwami. Najczęściej w tkankach krocza osadza się jedną nić - to wystarczy, aby uzyskać pożądany efekt. Jedynie cięższe defekty tkanek wymagają użycia dwóch nici.

Jak są zbudowane i jak działają nici Vaginal Narrower®?

Samo kotwiczące się nici Vaginal Narrower® wykonane są z polikaprolaktonu, jest to bezpieczny i nie wywołujący podrażnień polimer, który ulega rozpuszczeniu po kilkunastu miesiącach od chwili osadzenia w tkankach. Nici posiadają maleńkie haczyki ułożone w dwóch przeciwnych kierunkach, dzięki nim nici utrzymują stałą pozycję w ciele aż do momentu rozpuszczenia się, co gwarantuje stabilność liftingu i odmłodzenia tkanek. Na końcach nici znajdują się dwie igły. 
Liftingu okolic krocza i sromu uzyskuje się dzięki pobudzeniu syntezy białek tkankowych i wytworzeniu wzdłuż nici kolumn z włókien kolagenu i elastyny, gwarantują one właściwe napięcie tkanki do kilku lat po wchłonięciu nici.


Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarza ginekologa, w czasie której zbierany jest  ... czytaj dalej