Modelowanie i rewitalizacja warg sromowych


Wypełnianie, modelowanie, powiększanie warg sromowych większych


Co to jest modelowanie warg sromowych?

Modelowanie warg sromowych większych jest to zabieg służący nie tylko estetyce okolic intymnych, ale również działający ochronnie na narządy głębiej położone, ograniczający zakażenia, podrażnienia, otarcia.


Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Zabieg zalecany jest pacjentkom w następujących przypadkach

  • u młodych kobiet: chęć zmiany wyglądu okolic intymnych, hipotrofia lub atrofia i wiotkość skóry warg sromowych większych oraz wzgórka łonowego (zbyt małe wargi sromowe większe to brak dostatecznej ochrony warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego, co powoduje częste infekcje, urazy, otarcia, podrażnienia, ból lub świąd w okolicy sromu lub okolic intymnych), rozluźnienie i przebudowa blizn po nacięciu krocza podczas porodu, wiotka, sucha skóra łechtaczki i warg sromowych;
  • u kobiet w okresie okołomenopauzalnym lub menopauzalnym: chęć zmiany wyglądu okolic intymnych, utrata objętości tkanki okolic intymnych, np. po znacznym spadku wagi ciała lub przy zaniku tkanki, związanym z procesem starzenia się (skóra staje się cieńsza oraz zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej).


Na czym polega zabieg modelowania warg sromowych?

Modelowanie (wypełnianie) warg sromowych polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego, powodującego ich powiększenie (uwypuklenie). Kwas hialuronowy dodatkowo nawadnia skórę i śluzówki oraz stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, przyczyniając się do „odmłodzenia” obszarów poddanych terapii. Działa zarówno w przypadku zmian anatomicznych, jak i problemów związanych z utratą wagi, zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych w okolicach intymnych oraz zmian zachodzących z wiekiem, czy w wyniku przebytych chorób.

Jedynym zarejestrowanym preparatem do stosowania w okolicach intymnych jest DESIRIAL. DESIRIAL to pierwsza na świecie linia resorbowalnych implantów na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego produkowanego z wykorzystaniem opatentowanej technologii IPN-Like i dodatkiem antyoksydantu – w celu nawilżenia okolic intymnych, rewitalizacji warg sromowych większych, przywrócenia ich elastyczności, jak również zwiększenia ich objętości. Kwas hialuronowy zawarty w preparacie DESIRIAL wzbogacony został o naturalny antyoksydant – mannitol, który dodatkowo chroni go i przedłuża jego działanie.


Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem pacjentka proszona jest o ... czytaj dalej